Go to content Go to menu
 


Will be translate soon.

p1010542.jpg

Tance dávných tradic

Dances of Universal Peace

dup.jpg

Tyto jednoduché kruhové tance se tančí po celém světě (Dances of Universal Peace). Slouží k posílení míru, oslavě života, modlitbě, léčení a uvědomění si celistvosti lidstva a všeho živého. V těchto tancích tanečníci zpívají posvátné písně, mantry a modlitby, čerpající inspiraci v mnoha rozličných kulturách i náboženstvích - zpíváme pro Zemi, Vesmír, soucit, porozumění, jednotu... Já osobně tyto tance zařazuji takřka do všech svých aktivit s lidmi.

Kdy kde tančíme?

              - 1.-2.3. Výroba šamanských bubnů na Slovensku - Bratislava - Pezinok

              - 8.-9.3. Výroba šamanských bubnů v Brně

              - 12.3. Večer posvátných kruhových tanců v Brně

              - 15.3. Setkání v tanci a hudbě - tance univerzálního míru, Boskovice

              - 20.-23.3. Pobyt pro rodiny s dětmi - plavání a muziko-hrátky, Vysočina

                   - 2.-9.8. - XX. Německý kemp posvátných kruh. tanců, Německo

                - 15.-22.8. - XI. Mezinárodní kemp posvátných kruhových tanců, Nesměň

               - 1.-5.10. - Pětidenní mužský kruh PRO OTCE A SYNY, Severní Čechy

               - 15.-16.11. - Výroba šamanských bubnů, Golzow, Německo

      ...no a také nepravidelné pondělní večery v Praze s Ludmilou Chrášťanskou...

              Více informací a další termíny a lektoři v ČR jsou na www.tancime.cz

tanecni-kruh-velky.jpg

Skrze vědomý tanec v kruhu, oční kontakt, symbolické pohyby a střídání mužských a ženských hlasů, se tanečníci mohou dostat blíže k sobě a svým energetickým centrům a zároveň plně vnímat sounaležitost s celým stvořením. 

Tance vycházejí z univerzálního Súfismu dle Hazrata Inayat Khana, který došel k tomu, že pokud chceme žít v míru, je dobré studovat rozdílnosti náboženských a duchovních směrů a respektovat je. Čím více člověk pozná kulturu a její tradice, tím snáze ji může respektovat. Ježíš, Buddha, Mohamed, Velký Duch, Shiva, Matka Země... to jsou energie, které existují. Realita je ale jen jedna. Všichni dýcháme a všem nám v hrudi tluče srdce. Je dobré nechat se inspirovat příbehy kolem nás, ale přesto bychom největší úctu měli věnovat každý tomu svému příběhu. Murshid Samuel Lewis pak v 60.letech začal v Americe tančit tradiční kruhové tance, aby svým žákům přiblížil různé kultury. Později tvořil nové tance a pro inspiraci "sahal" stále do více kultur. Žáků přibývalo a stále přibývá, díky čemuž se dodnes šíří  po celé planetě.
    dup.jpg

Tak jak naznačuje symbol Tanců Univerzálního Míru, je na čase, abychom utvořili pevný kruh propojených srdcí. Bez posudků a analyzování rozdílností. Aby se ale mohla srdce v kruhu propojit, musíme je nejprve otevřít Proto tančíme.

 p1280481.jpg

sufiwings.jpg

 

 

 

Video o našem letním tanečním kempu: