Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

samanske-bubny-po-workshopu.jpg

vyrobte si vlastní šamanský buben

Výroba šamanských bubnů

tvořivá dílna (rámové bubny)

Obrazek

    Workshopy dělám z přesvědčení, že vibrace bubnů do našich životů může přinést vnímání hlubšího významu, uklidnit mysl, rozeznít srdce a odhalit nové možnosti.   

reportáž Jakuba Šťástky - "denik.cz", z jednoho z workhopu v Praze

reportáž od Heltchy - "Náš region", z workshopu v Jílovém

krátké video od Petra Kotka z workshopu v Buchově, a ranní sufi meditace..

Nejbližší termíny veřejných workshopů:

7.-9.6. 2019 - Výroba bubnů, Jurt Camp (na Písecku), leták 

!!! JEDINÝ LETOŠNÍ WORKSHOP !!!

Obrazek

Pomohu Vám vytvořit buben, který má různáObrazek  pojmenování. Univerzálním názvem je „rámový buben“, ale často se objevuje i název „šamanský“, v keltské kultuře též buben „Bodhran“... Pojmenování se odvíjí především od způsobu využití. Důležité je, jaký máte při hraní záměr – zda chcete mít hudební nástroj a nebo Vás zajímá i jeho spirituální význam. V této době je stále hodnotnější mít možnost pracovat s přirozenými přírodními materiály jako je dřevo a kůže. Účast na workshopu je navíc skvělá možnost vyrobit si takovýto nástroj vlastníma rukama a nebo při výrobě dokonce spolupracovat s rodinou, partnerem, někým blízkým...

 

ObrazekŠamanismus je prastará "metoda" hledání moudrosti z přírody, čerpání síly od vlastních předků, poznávání světa duchů a léčení díky těmto poznatkům. Nástroji šamanismu jsou pokora, intuice, přítomná bdělost a citlivost, kterou většina šamanů spojuje s transcendentními zážitky, nebo-li s cestováním duše do jiných světů. K těmto „zjemněným stavům vnímání“ si mimo jiné mohou dopomoci právě bubnováním.

 

 Obrazek

Vibrace rámového bubnu Vám mohou pomoci snáze nechat plynout či zastavit myšlenky, naladit se na sebe a vnímat skutečnost, průzračnost a posvátnost stavu teď a tady, tedy být vědomě "u sebe".

 

Tento druh bubnu je pravděpodobně jedním z historicky nejstarších hudebních nástrojů a vyskytoval se (a stále vyskytuje) s malými obměnami snad u všech původních domorodých kultur z celé planety.

 

Obrazek

 

Rituál

Výroba je spojena s rituálním poděkováním zemřelým zvířatům za jejich kůži (budeme používat surovou jelenici) a stromům za jejich dřevo (obruče jsou ohýbány z masivniho jasanu). Na konci společně obřadně zasvětíme (přivítáme) hotové bubny v dýmu posvátných bylin a nahlédneme do možností využívání šamanských bubnů.

 

Pro zájemce: Rád za zájemci kamkoliv přijedu, workshopy jsme již dělali ve školách, meditačních centrech, na letních táborech, firemních teambuildingových akcích, festivalech... Minimální počet vyráběných bubnů na jednu akci je 15, ideální je mít dostatek času na společnou práci a "ponoření se" do všeho, co s výrobou souvisí - celovíkendové akce jsou mi milejší, než-li jednodenní "fofr-dílna", výroba je možná pouze ve spojení s popisovanými obřady, cena je proměnlivá v závislosti na místě, jídle... , většinou mezi 3 - 4 tisíci Kč.

________________________________________________________________________

     ...ŠAMANSKÉ BUBNY ŠAMANSKÉ BUBNY ŠAMANSKÉ BUBNY ŠAMANSKÉ BUBNY...