Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

p1010542.jpg

Tance dávných tradic

Dances of Universal Peace

dup.jpg

Tyto jednoduché kruhové tance se tančí po celém světě (Dances of Universal Peace). Slouží k procítění klidu i divokosti, oslavě života, modlitbě, léčení a uvědomění si celistvosti lidstva a všeho živého, zároveň však i k potkání a přijmutí vlastní temnoty. V těchto tancích tanečníci zpívají posvátné písně, mantry a modlitby, čerpající inspiraci v mnoha rozličných kulturách i náboženstvích - zpíváme pro Zemi, Vesmír, soucit, porozumění, jednotu... Já osobně tyto tance zařazuji takřka do všech svých aktivit s lidmi.

tanecni-kruh-velky.jpg

Skrze vědomý tanec v kruhu, oční kontakt, symbolické pohyby a střídání mužských a ženských hlasů, se tanečníci mohou dostat blíže k sobě a svým energetickým centrům a zároveň plně vnímat sounaležitost s celým stvořením. 

 

Tance vycházejí z univerzálního Súfismu dle Hazrata Inayat Khana, který došel k tomu, že pokud chceme žít v míru, je dobré studovat rozdílnosti náboženských a duchovních směrů a respektovat je. Čím více člověk pozná kulturu a její tradice, tím snáze ji může respektovat. Ježíš, Buddha, Mohamed, Velký Duch, Shiva, Matka Země... to jsou energie, které existují. Realita je ale jen jedna. Všichni dýcháme a všem nám v hrudi tluče srdce. Je dobré nechat se inspirovat příbehy kolem nás, ale přesto bychom největší úctu měli věnovat každý tomu svému příběhu. Murshid Samuel Lewis pak v 60.letech začal v Americe tančit tradiční kruhové tance, aby svým žákům přiblížil různé kultury. Později tvořil nové tance a pro inspiraci "sahal" stále do více kultur. Žáků přibývalo a stále přibývá, díky čemuž se dodnes šíří  po celé planetě.

Kdy kde tančíme?

 

          - 3.4. - Dances of Universal Peace evening, Mt.Eden, Auckland, NZ

          - 5.4. - Sufi teachings with Pir Shabda, Kawai Purapura, Auckland NZ

          - 7.-10.4. - Pir Shabda's Sufi retreat, Tauhara center, Taupo, N.Zéland

          - 26.-28.5. - TIHEI MAURI ORA - Výcvik Maorských tanců, Tauhara, NZ

          - 19.6. - Taneční kruh Ludmily Chrášťanské na Vyšehradě, Praha, 19:00

          - 21.6. - ?? SLUNOVRATOVÉ KRUHOVÉ TANCE, Boskovice, ČR

          - 24.-25.6. - VÝROBA ŠAMANSKÝCH BUBNŮ Jurt Camp na Písecku

          - 6.7. (možná až 7.7.) - ?? VEČER ZPĚVU A POHYBU V KRUHU, Tišnov

          - 14-21.7. - IV. Mezinárodní kemp kruhových tanců míru, Nesměň   

          - 14.8. - ZIKR PRACTICE -Súfi meditace skrze zpěv a pohyb, Druha, Praha              

Více informací a další termíny a lektoři v ČR jsou na www.tancime.cz

    dup.jpg

Tak jak naznačuje symbol Tanců Univerzálního Míru, je na čase, abychom utvořili pevný kruh propojených srdcí. Bez posudků a analyzování rozdílností. Aby se ale mohla srdce v kruhu propojit, musíme je nejprve otevřít Proto tančíme.

 p1280481.jpg

sufiwings.jpg

 

 

 

Video o našem letním tanečním kempu: